Listopad 17, 2016 admin 2Comment
Siłownia jest miejscem w którym, każdy z trenujących, czy to rozpoczynający czy też już trenujący w stopniu zaawansowanym, znajdzie coś dla siebie. Szeroki wybór urządzeń do ćwiczeń, pozwala na prowadzenie różnych form treningowych i o różnym stopniu intensywności. Jednak ćwicząc na siłowni, warto jest mieć dobry plan treningowy, który sprawi że nasze wysiłki będą miały sens.

Taki plan może być ułożony przez instruktora lub samodzielnie w oparciu o dostępne źródła, blogi, portale o tej tematyce.

W sieci również znajdziemy wiele poradników, które krok po kroku przeprowadzą nas przez proces tworzenia planu treningowego i będzie można rozpocząć trening na siłowni. W planie takim podstawą powinny być ćwiczenia wielostawowe, bo dzięki nim jest angażowanych wiele grup mięśniowych w zaledwie jednym ruchu. Trening na siłowni według planu treningowego powinien być modyfikowany co 4-6 tygodni, wówczas podjęty wysiłek przyniesie najwięcej korzyści. Zmiana taka może też być pozorna i dotyczyć na przykład kolejności wykonywanych ćwiczeń, jeśli nie chcemy zmieniać całego planu.

2 thoughts on “Trening na siłowni – czy warto jest mieć plan ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *